25.11.2020 İnsaaTR Haber Platformu

Şantiye şefi ne iş yapar

Şantiye şefi ne iş yapar

Şantiye şefi ne iş yapar ?

Şantiye şefi iş ilanları, genellikle inşaat mühendisi ya da mimarların başvurması için verilen ilanlardır.

Şantiye şefi ünvanı taşıyan kişi, bir yapının inşaatı sırasında yönetim, mühendislik ve organizasyon işlerinden sorumludur. Şantiye şefi elemanı olarak çalışanlar, ruhsata uygun bir yapı inşa etmek için gereken organizasyonu yapmakla sorumludurlar.

İnşaatın prosedürlere uygun olarak tamamlanması için gereken tüm önlemleri almak, işleri bu prosedür doğrultusunda tamamlatmak, şantiye şefinin görevleri arasında yer alır. Şantiye şefi iş ilanları; mesleki bilginin yanı sıra, teknik ve idari sorumlulukları alabilecek yeterlilikte olmak, liderlik, ekip çalışmasına uygunluk gibi kişisel özellikleri de içerir. Bu işi yapabilmek için planlama, organizasyon ve yönetim becerileri gerekmektedir.

Dolayısıyla sektörel deneyim, bu pozisyon için önemlidir. Sinema, tiyatro, spor tesisi, kongre merkezi gibi birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yapımında şantiye şefi bulundurulması zorunludur. Şantiye şefi iş ilanı veren bazı firmalar ise tünel kalıplı inşaat tecrübesi, malzeme maliyet bilgisi, hakediş ve periyodik rapor hazırlama bilgisi, AutoCad gibi ekstra bilgi ve beceriler de isteyebilmektedirler. Özellikle uluslararası projeler için verilen şantiye şefi ilanları ise çok iyi yabancı dil bilgisi gerektirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ